1W niedzielę 28 sierpnia uczestniczyłem w XVIII Wojewódzko – Diecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich, które odbyły się w Liskowie w powiecie kaliskim.

Dożynki tradycyjnie zainaugurowało otwarcie Wystawy Rolniczej, którego miałem zaszczyt oficjalnie dokonać. Tegoroczna wystawa była nawiązaniem do tradycji wystaw rolniczych, które odbyły się w Liskowie w 1925 i 1937 roku, popularyzujących osiągnięcia lokalnej społeczności.

Święceniem dożynkowych wieńców i chleba, rozpoczęła się msza święta dziękczynna, której przewodniczył Biskup Kaliski Edward Janiak.

Po mszy zebrani goście mogli obejrzeć obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W trakcie uroczystości dożynkowej przekazałem grawerton gratulacyjny na ręce Piotra Walkowskiego - Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej z okazji 20 - lecia Samorządu Rolniczego w Wielkopolsce w subregionie kaliskim.

1 1 1

5 5 5

5 5 5

5 5

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego