Dopasuj rozmiar czcionki

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

Polecam

 

 

                                                                                                                                      

 

 

 

 

  

                                                                                                                                                                       

Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL 2012

 Designed by:

PDF Drukuj Email

Konferencja prasowa Michała Wojciechowskiego

W czasie konferencj prasowej przedstawiłem kandydata rekomendowanego przez Forum Młodych Ludowców PSL. Michał Wojciechowski zamyka listę kandydatów do Sejmu Polskiego Stronnictwa Ludowego. 24 pozycję wybrał celowo, uważa, że ostatnie miejsce nie dyskwalifikuje, bo liczy się program i osobowość.

Obecność Michała Wojciechowskiego na liście PSL świadczy o tym, że partia stawia na osoby młode, wykształcone i z różnych środowisk, w przeciwieństwie do tego, co czasami niektórzy mówią o PSL, że jesteśmy ukierunkowani tylko w jedną stronę.
Według Michała Wojciechowskiego najważniejsze jest działanie i bycie blisko ludzi, dla których się pracuje: jestem sołtysem wsi Budy Liskowskie. Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia odwiedzam każde domostwo z życzeniami i by porozmawiać z mieszkańcami o tym, co ich trapi, o pomysłach. Spotykamy się także w czasie imprez organizowanych w naszej wsi a tych nie brakuje. Wydaje mi się, że tylko kontakt bezpośredni umożliwia słuszne decyzje. Zawsze trzeba być z ludźmi, wychodzić do nich i ich problemów bo ludzie mają dosyć waśni, kłótni i oskarżeń.

Michał Wojciechowski jako prezes FML powiatu kaliskiego w ostatnich miesiącach zorganizował akcję poboru krwi czy zbiórkę książek dla Domów Dziecka. To akcje organizowane przez młodych ludzi, których w ostatnim czasie systematycznie przybywa do PSL. Warto do nas przystąpić, choćby z tego powodu, że stawiamy na spokój a nie waśnie polityczne. Ważne jest, byśmy realizowali swoje zadania i cele, by ludziom żyło się lepiej. Mając program wyborczy i plany patrzymy w kierunku zmian naszych Małych Ojczyzn.

Michał Wojciechowski to jeden z dwóch kandydatów PSL z powiatu kaliskiego. Listę otwiera poseł Józef Racki, Michał Wojciechowski ją zamyka. Postawa Michała świadczy o tym, że warto na niego postawić. Skończył studia, wybudował dom, uczestniczył w różnych programach krzewienia idei, że osoby niepełnosprawne mogą być aktywne. Michał Wojciechowski w PSL jest od 4 lat. Ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku administracja. Licencjat zrobił z ekonomii. Jak mówi, interesuje się wszystkim, jednak jego pasją jest działanie na rzecz ludzi, przede wszystkim niepełnosprawnych. Występował w programie Anny Dymnej „Spotkajmy się”. Jest też laureatem plebiscytu „Człowiek roku” 2009. Michał Wojciechowski ma jasno sprecyzowane cele, które chciałby realizować jako poseł: chciałbym zajmować się sprawami miasta jak i powiatu. Chciałbym skupić się na sprawach socjalnych, jeżeli chodzi o renty i emerytury osób niepełnosprawnych. Świadczenia dla nich są bardzo niskie a trzeba zdać sobie sprawę, że potrzebują lekarstwa, często rehabilitacji, stałej opieki. Chciałbym też działać w sferze rolnictwa. Moją uwagę przykuwa też służba zdrowia, z którą mam do czynienia na co dzień. Zdrowia nie możemy mierzyć pieniędzmi. Zdrowie jest bezcenne i na nie powinniśmy postawić w pierwszej kolejności.

Źródło: calisia.pl


Deli.cio.us    Digg    reddit    Wykop    Gwar