• 1.jpg
 • 7.jpg
 • 10.jpg
 • 2.jpg
 • 11.jpg
 • 5.jpg
 • 1.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 4.jpg
 • 3.jpg
 • 6.jpg

Krzysztof GrabowskiKrzysztof Andrzej Grabowski

Ukończył studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu – specjalizacja administracja samorządowa i europejska. Ukończył również XVIII Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego – szkołę bardzo prestiżową, stworzoną i prowadzoną przez profesora Zbigniewa Pełczyńskiego z Oxfordu. Skończył m.in. kurs na uprawnienia pedagogiczne oraz kurs dla kandydatów do Rad Nadzorczych.

W latach 1994-2010 był Radnym gminy, a od 1998 przez 12 lat Przewodniczącym Rady Gminy  Ceków-Kolonia. Swoim społecznym zaangażowaniem doprowadził m.in. do realizacji wielu inwestycji: budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw”, służącego  kilkudziesięciu gminom z Wielkopolski oraz z województwa łódzkiego. Z jego inicjatywy wybudowano oczyszczalnie ścieków i sieć kanalizacyjną; urządzona została także sieć wodociągowa w całej gminie, budowano drogi gminne i powiatowe, wyremontowano drogę wojewódzką Kalisz-Turek. Zawarto umowę partnerską z niemiecką gminą Amtsberg w dziedzinie edukacji, kultury i sportu.

Przed objęciem funkcji Radnego Sejmiku IV kadencji i Członka Zarządu Województwa w Poznaniu był rzecznikiem prasowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu oraz asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.

Przez wiele lat pracował jako dziennikarz radiowy i telewizyjny w Kaliszu; m.in. także dla RMF FM i "Teleexpressu". Współpracował z wielkopolskimi gazetami i czasopismami regionalnymi. Pięciokrotnie był wyróżniany przez Państwową Inspekcję Pracy w Ostrowie Wielkopolskim oraz wyróżniony przez Głównego Inspektora Pracy medalem "Za zasługi dla ochrony pracy".

Jest Prezesem Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Cekowie-Kolonii, Wiceprezesem  Zarządu Powiatowego PSL w Kaliszu oraz Wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. Od kwietnia 2012 r. pełni również funkcję wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

W wyborach samorządowych w 2010 r. został wybrany na Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z list Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz został powołany na Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W wyborach Samorządowych w 2014 r. uzyskał 22 967 głosów i został ponownie wybrany na  Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Zasiada w Komisji Budżetowej, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Komisji Statutowej.

1 grudnia 2014 r. został wybrany na funkcję Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego